Być może warto tam zajrzeć...


Witryna KIK Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie: stowarzyszenie, organizacja pozarządowa, a zarazem społeczność "krewnych i znajomych królika", przestrzeń którą nie bardzo wypada mi chwalić (gdyż ją od lat współtworzę), ale którą uważam za niezbędną w dzisiejszej Polsce i w dzisiejszym polskim Kościele.
http://www.kik.waw.pl
Witryna MRO Międzynarodowa Rada Oświęcimska: grono rozmaitych ludzi z Polski i ze świata, którzy pod przewodnictwem prof. Władysława Bartoszewskiego, prof. Izraela Gutmana i red. Stefana Wilkanowicza doradzają polskiemu rządowi w trudnych kwestiach związanych z obozami koncentracyjnymi i miejscami Zagłady. Prof. Władysław Bartoszewski zaproponował mi kiedyś, bym został sekretarzem tego grona - tego nigdy mu nie zapomnę, dał mi tym samym bardzo dużo.
http://www.auschwitz.gov.pl
Witryna Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, to instytucja, którą od 2006 roku prowadzę. Wiele możnaby o tym miejscu mówić, pisać. Zapraszam. Jest to miejsce, w którym dotyka się najtrudniejszych pytań antropologicznych. Miejsce, które najpełniej mówi o człowieku i o ludziach. W każdym razie, takie jest moje doświadczenie. http://www.auschwitz.org.pl
Witryna Konferencji Episkopatu Polski Konferencja Episkopatu Polski: biskupi mojego Kościoła. Od kilku lat jestem członkiem Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. wzajemnych kontaktów z Kościołem greckokatolickim na Ukrainie. Te kontakty pozostają zbyt małe, ale w ostatnich latach jednak się wiele zmieniło. Jest cieplej. Bliżej. I to dobrze.
http://www.episkopat.pl
Witryna Pax Romana Pax Romana: Aktualnie przewodniczę europejskiej części tej Międzynarodowej Federacji Intelektualistów Katolickich. To jest ciekawa siatka - miejsce spotkań (i starć) ludzi, doświadczeń, przemyśleń, tradycji... żyjąca w duchu chrześcijańskiego personalizmu oraz chrześcijańskiej preferencji na rzecz ubogich.
http://www.paxromana.org
Forum Świętego Wojciecha Forum Świętego Wojciecha: Płaszczyzna współpracy wielu ruchów i stowarzyszeń chrzescijańskich, założona w 2002 roku, celem głównym jest refleksja nad chrześcijańską odpowiedzialnością w jednoczšcej się Europie. Głównymi dokonaniami są Zjazdy Gnieznieńskie w roku 2003, 2004 i 2005. Przewodniczę Radzie Forum.
http://www.euroforum.pl
Projekt Diapozytyw: mój autorski projekt realizowany w ramach Instytutu Adama Mickiewicza. jest to witryna, która ma na celu informację o historii, kulturze, ale i teraźniejszości polskich Żydów. Jest pomyślana zarówno jako pomoc naukowa, przewodnik po żydowskiej i pożydowskiej Polsce, słownik encyklopedyczny oraz miejsce spotkań i dyskusji. Mam nadzieję, że witryna będzie stale rozwijana i wypełni lukę w przestrzeni polskiego Internetu.
http://www.diapozytyw.pl
Wolna Encyklopedia Wikipedia: Przedziwny projekt, który na zdrowy rozum nie powinien wypalić. Bo jak tu założyć, że dziesiątki tysięcy ludzi na całym świecie będą chciały za darmo pisać wspólnie encyklopedie, pozbawiajšc się z góry korzyści z jakichkolwiek praw autorskich oraz poddawać swą pracę ocenie i modyfikacji innym nieznanym sobie ludziom. A jednak: do ideału jeszcze daleko, ale Wiki staje się jednym z głównych zasobów informacji w Internecie. W Polsce powstało stowarzyszenie wspierające rozwój tego projektu. Cieszę się, że mogłem się w to włączyć. Pozytywizm w stanie niemalże czystym - a jednak działa.
http://pl.wikipedia.org